E-Ticaret ve Ödeme Entegrasyonları

Teknoloji gelişiyor ve BlokzincirTeknolojisi tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Bitcoin, Ethereum, Monero, Ripple, Ada, vs. gibi 2000 den fazla farklı şifredeğer teknolojisi, sadece dijital dünyada değil fiziksel dünyamızda da tüm alışkanlıkları değiştiriyor. Bunun en önemli işaretlerinden bir tanesi artık devletlerin de birbirleri arasında bu şifredeğerleri kullanmaya başlamasıdır. Örneğin Türkiye Cumhuriyeti, Rusya'dan aldığı bir gemi dolusu buğdayın ücretini BITCOIN ile ödeyerek aslında geleceğe çok açık olduğunu göstermiştir. Bu sebeple internet üstünden ticaret yapan ve fiziksel ya da dijital herhangi bir mal ve hizmet üreterek satan tüm kuruluşların, en kısa sürede bu entegrasyonlarını sağlamaları gerektiğini düşünüyoruz. 

Blokzincir ve Şifredeğer Neden Bu Kadar Önemli?

Yıllar önce internet, yalnızca Amerikan Askeri Teknolojik kurumlarının soğuk savaş dönemlerinde kullanmış olduğu ARPANet (Advanced Research Project Agency Network) olarak bilinen çok gizi bir teknolojiydi. Bu teknolojinin, bugün bilgisayarlarımıza, cep telefonlarımıza, televizyonlarımıza, buzdolaplarımıza ve hatta kapı kollarımıza gelmesini sağlayan buluş ise TCP/IP protokolü adı verilen bir bilgisayar protokolüydü. Bu sayede, sadece Amerikan askeri amaçları için kullanılan ARPANet, Internet'e evrimleşmiş ve hepimizin hayatında vazgeçilmez bir yere sahip olmaya başlamıştır. 

Aynı şekilde çoğumuz farketmesekte bugün de benzeri bir dönemden geçiyoruz. Çünkü Blokzincir teknolojisi de aslı itibariyle bir bilgisayar protokolüdür. Ve tıpkı TCP/IP teknolojisinin askeri yapılara yaptığı gibi, Blokzincir protokolü de para ve finans sektörünü, tekel durumdaki özel bankaların elinden alarak, normal vatandaşın kullanımına sunmaktadır. 

Blokzincir teknolojisine sahip bir yapıyı aldatmak ya da kırmak imkansıza yakın ve hatta imkansızdır. 

Blokzincir teknolojisi, sadece para ve finans değil, iğneden ipliğe, dijital servislerden, fiziki mal ve hizmetlere tüm amaçlar için kullanılabilir ve tamamına çok basit bir şekilde entegre edilebilir. 

Blokzincir teknolojisi, ürettiği yüksek miktardaki veri sayesinde Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Derin Öğrenim gibi teknolojilerin önünü açmakta ve bu teknolojileri kullanmaya başlayan tüm sektörler minimum maliyetle maksimum faydayı elde edebilmektedir.

Blokzincir teknolojisi, yapısı itibariyle oldukça karışık bir teknolojidir. Bu sebeple bu teknolojiyi, bankaların gözünden takip etmeye çalışmak ve uzak durmak, Elektriği reddetmeye benzer. Teknolojinin bu kadar geliştiği, artık yapay zekalı, kendi kendine giden otonom araçların, güvenle insanları taşıdıklarını ya da yapay zekalı robotların imkansız olarak görülen fiziksel işleri sorunsuzca yaptıklarını görmek mümkün. Dolayısıyla bu teknolojiye adapte olmak demek, geleceği kurallarına göre oynamak değil, Geleceğin kurallarını yazmak demektir.

Siz de blokzincir entegrasyonunuzu yaptırmak ve E ticaret platformunuzda yapacağınız geliştirmelerle, kazancınızı maksimize edebilirsiniz. Dijital Rönesans olarak dijital entegrasyonunuzu gerçekleştirerek, kazancınızı arttırmanız için gereken tüm çözümleri sağlıyoruz.